Zakłady pogrzebowe w Częstochowie

Zakłady pogrzebowe w Częstochowie

Śmierć bliskiej osoby to jedna z niewielu rzeczy, na które nie można się przygotować. Stając wobec wyzwania jakim jest zorganizowanie pochówku, warto przemyśleć powierzenie tego zadania profesjonalistom z zakładu pogrzebowego.

Jaki jest zakres usług pogrzebowych?

Obecnie większość firm oferujących usługi pogrzebowe może zająć się zarówno pochówkiem tradycyjnym, jak i kremacją. W zakresie podstawowym zakład pogrzebowy zajmie się m.in. odbiorem i transportem ciała zmarłego ze wskazanego miejsca do zakładu funeralnego, przechowaniem go w chłodni do dnia pogrzebu, przygotowaniem ciała do pogrzebu lub skremowaniem zwłok, kompleksową obsługą pochówku zgodnie z życzeniem rodziny.

Usługi dodatkowe

Zakład pogrzebowy posiada najczęściej w swojej ofercie bogaty wachlarz dodatkowych opcji. Tym sposobem można bezpośrednio w firmie wybrać trumnę lub urnę, zamówić wieńce lub wiązanki, wynająć akcesoria pogrzebowe, zlecić transport żałobników itp. Zazwyczaj zakłady funeralne umożliwiają rozliczenie w ramach zasiłku pogrzebowego.

Rynek usług pogrzebowych w Częstochowie

Częstochowa to miasto powiatowe o liczbie ludności przekraczającej 200 tysięcy osób. Na terenie miasta funkcjonuje kilka cmentarzy, jednak na największych nekropoliach Kule i przy ul. św. Rocha niemal brakuje miejsc na pochówek. Samodzielne zorganizowanie pogrzebu wiąże się z wieloma utrudnieniami.
Na terenie miasta funkcjonuje Miejski Zakład Pogrzebowy wraz z krematorium. Swoje usługi pogrzebowe oferują również prywatne firmy funeralne. W obrębie miasta działa stale ponad 10 różnych zakładów.

Jak wybrać odpowiedni zakład funeralny?

Częstochowa oferuje mnogość firm, które pomogą zorganizować ostatnią drogę i tym samym odciążą rodzinę od tego przykrego obowiązku. Stojąc przed wyborem odpowiedniej firmy warto zajrzeć na strony internetowe w poszukiwaniu informacji o zakresie oferowanych usług, a także opinii o realizacji usług. Można również polegać na poleceniu przez znajomych, którzy już z usług danego zakładu korzystali.

Kompleksowa obsługa grobu

W dużych aglomeracjach miejskich, do których niewątpliwie należy Częstochowa, konkurencja wśród zakładów pogrzebowych jest duża, dlatego niektóre z nich oferują również usługi w zakresie opieki nad grobem. Jest to przydatne szczególnie, gdy rodzina nie zamieszkuje w pobliżu cmentarza lub z innych względów utrzymanie porządku na grobie byłoby utrudnieniem. Rodziny będące zadowolone z profesjonalnej obsługi pogrzebu chętnie powierzają dalszą opiekę nad grobem znanej już firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.