Jak zrobić wieniec pogrzebowy

Wieńce pogrzebowe Warszawa

Jak zrobić wieniec pogrzebowy

Wieniec pogrzebowy, czy wiązanka jest symbolem wyrażającym pamięć o zmarłej osobie i wdzięczność za obecność na ziemi. Przez nie wyrażamy smutek i żałobę po utracie bliskiej osoby oraz oddajemy jej należyty szacunek.

Jakie kwiaty wybrać?

Bardzo ważną kwestią jest dobór kwiatów, odpowiednich do okazji. W przypadku uroczystości żałobnych, istotna jest zarówno kolorystyka, jak i ich rodzaj. Tradycyjnie wykorzystuje się róże, lilie, gerbery, goździki lub chryzantemy. Jeśli chodzi o kolory, nie ma ściśle określonych, które muszą być używane, ale najczęściej wieńce pogrzebowe tworzone są z czerwonych, ewentualnie białych kwiatów. Do jego wykonania możemy użyć gałązki sosny, świerku, palmy, bluszczu, czy czegokolwiek innego, co nam się spodoba i będziemy mieć pod ręką.

Kształty wieńców

Standardowy wieniec powinien być zrobiony w taki sposób, aby była możliwość ustawienia go pionowo na stojaku. Jednak coraz częściej popularne stają się wieńce w kształcie krzyża, serca, okręgu, czy półokręgu. Tak na prawdę, możliwości jest tak wiele, na ile pozwala nam wyobraźnia.

Inspiracje

Jeśli nie mamy pomysłu na wygląd wieńca, chcemy, aby był on wyjątkowy i niepowtarzalny, możemy zainspirować się gotowymi pracami, których zdjęcia znajdziemy np. na stronie http://www.kwiatyelusia.pl/ Jeżeli jednak wolimy, powierzyć to zadanie doświadczonym osobom, zapraszamy na naszą stronę, w celu uzyskania więcej informacji. Warszawa Bródno to lokalizacja naszej kwiaciarni.

Wiązanka pogrzebowa - Warszawa

Jak zrobić wieniec krok po kroku

Zacznijmy od produktów, które się nam przydadzą, mianowicie będą to kwiaty, gałązka, wstążka, drut i taśma klejąca. Zaczynamy od zrobienia odpowiedniego kształtu z drutu, który będzie bazą do umieszczenia na nim gałązki. Gałązka powinna być obficie pokryta igłami, czy jak w przypadku bluszczu liśćmi, aby estetycznie go zakryła. Należy układać je w taki sposób, aby jedna zachodziła na drugą, aż do uzyskania pożądanego kształtu. Następnie przechodzimy do rozmieszczenia kwiatów, w taki sposób, aby były usytuowane równomiernie, bez dużych odstępów, ale także uważając, aby nie było ich za dużo. Każdy z osobna należy przymocowywać drucikiem, w takim miejscu, aby nie był on widoczny. Na koniec przymocowujemy wstążkę w kolorze czerwonym, złotym, bądź fioletowym, w zależności od koloru kwiatów. Istotny jest także napis na wstędze, który jest uzależniony od stosunków, które łączyły nas ze zmarłym. Kluczem w przypadku wieńca jest umiar, dostosowanie dodatków do okazji oraz przywiązanie wagi do detali.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post navigation