Zakład pogrzebowy w Poznaniu – empatia i doświadczenie

usługi pogrzebowe

Zakład pogrzebowy w Poznaniu – empatia i doświadczenie

Moment, w którym pierwszy raz klient styka się z pracownikiem zakładu pogrzebowego jest niezwykle trudny, zarówno z punktu widzenia osoby po utracie bliskiego, jak i z punktu widzenia obsługującego. Musi on się wykazać odpowiednią empatią i wsparciem, aby nie utrudnić i tak ciężkiego momentu w życiu jakim jest śmierć bliskich. Jakimi przymiotami powinien charakteryzować się dobry pracownik oraz jakie kompetencje mają zakłady pogrzebowe?

Dobry pracownik to?

Najlepszy pracownik jakiego ma dom pogrzebowy, to pracownik doświadczony, ale również empatyczny i znający ludzką naturę. Nawet doświadczeni pracownicy obsługi bywają poruszeni reakcjami osób na utratę osoby bliskiej. Dlatego też, koniecznym jest aby zachowywali oni dużą odporność na stres. Praca tego typu wymaga ciągłego skupienia w relacjach z klientem – aby poczuł, że ktoś się nim opiekuje i przejmie przynajmniej część ciężaru na swoje barki. To własnie robi zakład Universum Poznań. Mimo, że stolica Wielkopolski to duże miasto, to pracownicy tego domu pogrzebowego do każdej sytuacji i każdej rodziny podchodzą indywidualnie. Oczywiście duże doświadczenie pomaga im w sprawnym zarządzaniu sprawami i załatwianiu formalności, nie jest to jednak apatia w stosunku do uczuć rodziny, a pomoc w trudnej sytuacji. Rozmowy z ludźmi pogrążonymi w żałobie i głębokiej zadumie nad przemijalnością ludzkiego życia uczą indywidualnego podejścia. Często z powodu natężenia emocji ludzie nie są w stanie samodzielnie podejmować wyborów, należy im wtedy pomóc okazując wsparcie. Dom pogrzebowy musi dbać nie jedynie o godny pochówek zmarłego, ale również o spokój żałobników.

Zakłady pogrzebowe, w czym pomogą?

Po śmierci bliskiej osoby, ciężko jest zamiast przeżywać żałobę zajmować się sprawami formalnymi i organizacją. Universum Poznań to zakład pogrzebowy, który przejmie większość zadań na siebie i pomoże w pozostałych takich jak: wybór trumny, rodzaju pochówku, transporcie ciała zmarłego z domu do miejsca celebracji. W domu pogrzebowym ciało zostanie przygotowane do pochówku z najwyższym szacunkiem. Dodatkowo pracownicy pomogą zorganizować odpowiednią oprawę muzyczną, dekoracje kwiatowe – wszystko wedle życzenia żałobników. Dodatkowo zakład przejmuje formalności związane z uzyskaniem aktu zgonu i zasiłkiem pogrzebowym.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post navigation

  Next Post :