Jak zorganizować pogrzeb w Legnicy?

pogrzeb w Legnicy

Jak zorganizować pogrzeb w Legnicy?

Legnica – niemal stutysięczne miasto na Dolnym Śląsku ma bogatą historię sięgającą połowy XIII wieku. O przeszłości miasta i jego mieszkańców można dowiedzieć się wiele przeglądając dokumenty, odwiedzając muzea czy inne zabytki. Bogaty zapis dziejów regionu znaleźć można także na nagrobnych epitafiach najbardziej zasłużonych legniczan, którzy odnaleźli miejsce spoczynku na Cmentarzu Komunalnym.

Legnica – cmentarze i usługi pogrzebowe

W mieście działa utworzony w 1822 roku Cmentarz Komunalny usytuowany przy ul. Wrocławskiej. Wielokrotnie przebudowywany i poszerzany na 45 hektarach mieści 35 tysięcy grobów pojedynczych oraz 46 tysięcy mogił, w których pochowana jest więcej niż jedna osoba. Aktualnie na Cmentarzu Komunalnym budowane jest kolumbarium, a tradycyjne pochówki organizuje się tu jedynie w grobach zarezerwowanych i wykupionych przed laty – od roku 2013 Legnica i okoliczne miejscowości korzystają z nowego cmentarza komunalnego w Jaszkowie na wzgórzu Wąwelno. Usługi pogrzebowe na terenie miasta i powiatu realizuje kilkanaście firm, wśród których najlepszą opinią od kilkudziesięciu lat cieszy się zakład pogrzebowy Kamińscy.

Zakład pogrzebowy Kamińscy – dlaczego warto zamówić u nich usługi pogrzebowe?

W chwili śmierci bliskiej osoby nie mamy ani czasu, ani sił na czytanie reklam i zapoznawanie się z ofertami zakładów pogrzebowych. Aby nie popełnić błędu przy wyborze solidnego zleceniobiorcy warto posłuchać opinii zadowolonych klientów. Wystarczy przejrzeć wpisy umieszczane na stronie www, aby przekonać się, że można zaufać profesjonalizmowi właścicieli i pracowników zakładu pogrzebowego Kamińscy.

Od momentu zgłoszenia zgonu (można to zrobić przez całą dobę we wszystkie dni roku) przedstawiciele zakładu, działając z upoważnienia rodziny, biorą na siebie wszystkie czynności i formalności związane z organizacją pochówku. Oczywiście we wszystkim konsultują się z rodziną – każdy szczegół ceremonii jest uzgadniany wspólnie. Zakład pogrzebowy Kamińscy pomaga przy załatwianiu wszelkich formalności urzędowych w USC, przechodzeniu przez procedury związane z uzyskaniem dokumentacji medycznej, załatwianiu zasiłku pogrzebowego z ZUS lub u innego ubezpieczyciela. Pracownicy zakładu są obecni podczas ustaleń w administracji cmentarza czy w biurze parafialnym, zajmują się przygotowaniem grobu i ciała do pochówku, zamawiają nekrologi, oprawę medialną pogrzebu, transport, kwiaty. Wszystkie usługi pogrzebowe oferowane przez firmę wyszczególnione są w zakładkach na stronie. Tu także można znaleźć porady dla rodzin, które stanęły przed problemem organizacji pogrzebu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *