Pogrzeb a koronawirus

pogrzeb w Gdyni

Pogrzeb a koronawirus

Nowa rzeczywistość powstała na skutek konieczności ochrony przed koronawirusem w każdych okolicznościach sprawia, że w kwestiach związanych z pogrzebami w mieście takim jak Gdynia, trzeba brać pod uwagę pewne ograniczenia. Dlatego przed skorzystaniem firmy świadczącej usługi pogrzebowe warto do niej zadzwonić oraz zapytać, w jaki sposób się zachować i jak będzie wyglądał pogrzeb z zastosowaniem obostrzeń.

Ogólne zasady związane z epidemią

Przede wszystkim należy wyznaczyć tylko jedną osobę, najlepiej z najbliższej rodziny, która będzie odpowiedzialna za kontakt z zakładem świadczącym usługi pogrzebowe. Najlepiej wiele spraw, o ile się tylko da, załatwiać przez telefon lub korzystając z łączy internetowych, za pomocą których można także porozmawiać z pracownikami zakładu twarzą w twarz. Zaleca się, by wszystkie transakcje wykonywane na rzecz zakładu pogrzebowego były bezgotówkowe.

Sam pogrzeb może się odbyć w formie skróconej, na cmentarzu. Wtedy jego uczestnicy nie muszą mieć maseczek. Jeżeli rodzina pragnie, by uroczystość odbyła się w kościele, należy bezwzględnie przestrzegać dystansu oraz ilości osób, które przebywają na danej powierzchni zamkniętej. Koniecznie należy także przestrzegać zasad związanych z dezynfekcją rąk. Na pogrzebie nie może się również pojawić żadna osoba z gorączką, ani innymi objawami. Najlepiej zaprosić jedynie najbliższą rodzinę. Część zakładów pogrzebowych umożliwia transmitowanie uroczystości, którą można obejrzeć z domu.

Jak zorganizować pogrzeb w Gdyni?

Ciekawym i bardzo pomocnym narzędziem jest portal pogrzebowy https://funer.com.pl/szukaj,Gdynia,20,1,1.html, ponieważ umożliwia wyszukanie zakładu pogrzebowego z domu, ale także pozwala zasięgnąć wielu informacji praktycznych, związanych z każdym etapem planowania uroczystości pogrzebowej. Pozwala się poruszać po obszarze, który interesuje konkretnego klienta, na przykład usługach w mieście takim jak Gdynia, ale nie tylko. To ważne wsparcie merytoryczne nim jeszcze odwiedzi się konkretny dom pogrzebowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *