Pogrzeb a koronawirus

pogrzeb w Gdyni

Pogrzeb a koronawirus

Nowa rzeczywistość powstała na skutek konieczności ochrony przed koronawirusem w każdych okolicznościach sprawia, że w kwestiach związanych z pogrzebami w mieście takim jak Gdynia, trzeba brać pod uwagę pewne ograniczenia. Dlatego przed skorzystaniem firmy świadczącej usługi pogrzebowe warto do niej zadzwonić oraz zapytać, w jaki sposób się zachować i jak będzie wyglądał pogrzeb z zastosowaniem obostrzeń.

Ogólne zasady związane z epidemią

Przede wszystkim należy wyznaczyć tylko jedną osobę, najlepiej z najbliższej rodziny, która będzie odpowiedzialna za kontakt z zakładem świadczącym usługi pogrzebowe. Najlepiej wiele spraw, o ile się tylko da, załatwiać przez telefon lub korzystając z łączy internetowych, za pomocą których można także porozmawiać z pracownikami zakładu twarzą w twarz. Zaleca się, by wszystkie transakcje wykonywane na rzecz zakładu pogrzebowego były bezgotówkowe.

Sam pogrzeb może się odbyć w formie skróconej, na cmentarzu. Wtedy jego uczestnicy nie muszą mieć maseczek. Jeżeli rodzina pragnie, by uroczystość odbyła się w kościele, należy bezwzględnie przestrzegać dystansu oraz ilości osób, które przebywają na danej powierzchni zamkniętej. Koniecznie należy także przestrzegać zasad związanych z dezynfekcją rąk. Na pogrzebie nie może się również pojawić żadna osoba z gorączką, ani innymi objawami. Najlepiej zaprosić jedynie najbliższą rodzinę. Część zakładów pogrzebowych umożliwia transmitowanie uroczystości, którą można obejrzeć z domu.

Jak zorganizować pogrzeb w Gdyni?

Ciekawym i bardzo pomocnym narzędziem jest portal pogrzebowy https://funer.com.pl/szukaj,Gdynia,20,1,1.html, ponieważ umożliwia wyszukanie zakładu pogrzebowego z domu, ale także pozwala zasięgnąć wielu informacji praktycznych, związanych z każdym etapem planowania uroczystości pogrzebowej. Pozwala się poruszać po obszarze, który interesuje konkretnego klienta, na przykład usługach w mieście takim jak Gdynia, ale nie tylko. To ważne wsparcie merytoryczne nim jeszcze odwiedzi się konkretny dom pogrzebowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *