Winda pogrzebowa – nowoczesny, godny pochówek

pogrzeb

Winda pogrzebowa – nowoczesny, godny pochówek

Windy pogrzebowe dostępne są dzisiaj także w Polsce umożliwiając wyprawienie nowoczesnego, godnego pochówku dla zmarłego. Windy pogrzebowe stają się powoli standardowym wyposażeniem zakładów pogrzebowych.

Czym dokładnie jest winda pogrzebowa? Na czym polega jej działanie? Dlaczego windy pogrzebowe są obecnie coraz popularniejsze? Kto dostarcza takie wyposażenie?

Winda pogrzebowa – co to jest?

Pod pojęciem winda pogrzebowa znajduje się specjalna winda o mechanizmie grawitacyjnym lub wyposażona w silnik, której zadaniem jest opuszczanie do grobu trumny lub urny z prochami.

Winda pogrzebowa powoduje, że ceremonia pochówku nabiera dodatkowej powagi i majestatu.

Kto oferuje windy pogrzebowe?

Liderem w sprzedaży wind pogrzebowych w Polsce jest firma Finero, która w swojej ofercie posiada windy marki Frigid uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

Firma Frigid wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji wind pogrzebowych używanych obecnie w wielu krajach. Windy Frigid dostępne są w kilku wariantach do wyboru, także z pełną gamą dodatkowych akcesoriów.

Pełną ofertę firmy wraz z cennikiem można znaleźć na stronie internetowej www.finero.eu.

Jak działa winda pogrzebowa?

Obecnie największą popularnością cieszą się grawitacyjne windy pogrzebowe, które nie wymagają żadnego zewnętrznego źródła zasilania, nie są wyposażone w akumulatory i silniki.

Windy grawitacyjne wykorzystują mechanizm grawitacyjny bazujący na mechanizmie odśrodkowym i przekładniach, które powoli, z jednostajną prędkością opuszczają trumny i urny do uprzednio przygotowanego grobu. Trumna lub urna umieszczane są na specjalnych pasach, które po uruchomieniu mechanizmu powoli się rozwijają i umieszczają je w głębi grobu.

Grawitacyjne windy pogrzebowe są urządzeniami bezgłośnymi, precyzyjnie działającymi, odpornymi na czynniki zewnętrzne, w tym na warunki atmosferyczne, dlatego pochówek z ich wykorzystaniem może odbywać się nawet w trakcie deszczowej lub śnieżnej pogody.

Dlaczego windy pogrzebowe są tak popularne?

Tradycyjny sposób pochówku powoli odchodzi w przeszłość. Opuszczanie trumny do grobu umieszczonej na linach przez pracowników firmy pogrzebowej nawiązuje do wielowiekowej tradycji, ale niesie ze sobą ryzyko przykrych wypadków.

Nowoczesna winda pogrzebowa jest urządzeniem pozwalającym na wyprawienie godnego, eleganckiego pochówku w nowoczesnym stylu. Właśnie dlatego można zobaczyć ją obecnie na wielu pochówkach w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation