Z czego wykonywane są obudowy grobu?

obudowa grobu

Z czego wykonywane są obudowy grobu?

Obudowa grobu to rozwiązanie, które jest bardzo często wybierane w przypadku świeżych mogił. Chronią one sam grób, dopóki nie zostanie zastąpiony on docelowym pomnikiem. Obudowy te występują w wielu modelach i wariantach. Zapobiegają osypywaniu się ziemi i poprawiają wygląd estetyczny grobu. Z czego można wybierać? Zobacz akcesoria cmentarne.

Obudowy z tworzywa sztucznego

Do tymczasowego zabezpieczenia grobu można wykorzystać obudowy wykonane z tworzywa sztucznego. Są one stosunkowo lekkie. Ponadto są odporne na negatywne działanie czynników środowiskowych. Dostępne są tylko w standardowych rozmiarach.

Obudowy drewniane

Obudowy grobów wykonane z naturalnego drewna są dużo bardziej popularne niż te z tworzywa sztucznego. Są dostępne w kilku modelach i kolorach. Obudowy drewniane są bardziej eleganckie niż ich plastikowe odpowiedniki. Naturalne, sosnowe drewno jest zaimpregnowane tak, aby czynniki środowiskowe nie miały na nie wpływu. Dla większego bezpieczeństwa można też wyłożyć ją piankę lub folią. Obudowa grobu z drewna jest łatwa w montażu i w transporcie. Ponadto, Stolarnia Grodzka może wykonać na zamówienie obudowę o dowolnym rozmiarze. To ogromna przewaga nad obudowami z tworzywa.

Niezależnie od tego na jaką obudowę padł wybór, warto ją dodatkowo ozdobić. Jedną z możliwości jest wypełnienie górnej powierzchni obrzeża jasnym żwirkiem, gałęziami sosny, sztuczną trawą, czy też ozdobnymi zrębkami. Ich celem jest zapobieganie zachwaszczeniu grobu. Zdecydowanie podnosi to jego wartość estetyczną oraz ułatwia dbanie o niego. To rozwiązanie, które ucieszy perfekcjonistów i tych, którzy lubią, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Previous Post :