Trzebnica – do kogo zwrócić się po pomoc w zorganizowaniu pogrzebu?

pogrzeb

Trzebnica – do kogo zwrócić się po pomoc w zorganizowaniu pogrzebu?

Śmierć bliskich jest przeżyciem traumatycznym, a siła przeżyć skutecznie wyłącza możliwość normalnego funkcjonowania i podejmowania decyzji. W takiej chwili warto usługi pogrzebowe zlecić doświadczonej i sprawdzonej firmie pogrzebowej.

Trzebnickie cmentarze

To niewielkie miasto na Dolnym Śląsku większość z nas kojarzy z zabytkowym klasztorem cystersów oraz najlepszym w Polsce szpitalem specjalizującym się w chirurgii kończyn górnych.

Na Starym Cmentarzu w Trzebnicy spoczywają bohaterowie minionych wydarzeń oraz zasłużeni obywatele miasta. Współcześnie pochówki organizowane są na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Obornickiej (Spokojnej) oraz Cmentarzu Parafialnym przy Prusickiej. To właśnie niedaleko tego ostatniego miejsca ma swoją siedzibę najbardziej znana i szanowana firma In Memento Jakubowski świadcząca usługi pogrzebowe na terenie powiatu już od ponad dwudziestu lat.

Zgodnie z informacją umieszczoną na https://in-memento.pl/ Trzebnica jest jednym z pięciu miejsc, w których funkcjonują biura tego zakładu pogrzebowego. Praktycznie w każdym większym mieście powiatu można złożyć zamówienie na usługi pogrzebowe osobiście w biurach, a dzięki podanym na stronie numerom telefonów i adresom mejlowym, każdy może skontaktować się z zakładem za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej.

cmentarz

Zanim odbędzie się pogrzeb

Od chwili zgonu do pochówku mija zazwyczaj kilka – kilkanaście dni. To czas na załatwienie wszelkich formalności urzędowych w USC, w ubezpieczalni, w biurze parafialnym, w administracji cmentarza oraz przygotowanie ciała i grobu do pochówku.

Rodzina może zlecić pracownikom zakładu pogrzebowego załatwienie wszelkich spraw w urzędach oraz przygotowanie: grobu ziemnego lub murowanego, pogrzebu z kremacją lub tradycyjnym odprowadzeniem do grobu, uroczystości wyznaniowej lub świeckiej.

Usługi pogrzebowe obejmują także zakup akcesoriów pogrzebowych – trumien, urn, krzyża, tabliczek oraz odzieży, zamówienie nekrologów, ułożenie wiązanek i wieńców z kwiatów żywych lub sztucznych. Na życzenie organizatorów pogrzeb może być wzbogacony odpowiednią oprawą muzyczną i medialną.

Dlaczego warto zlecić usługi pogrzebowe In Memento Jakubowski Trzebnica?

Wykonywanie usług pogrzebowych nie należy do zawodów lekkich i przyjemnych. Nie ma szkół ani studiów, które przygotowują do takiej pracy, więc najważniejszą rolę odgrywają predyspozycje, charakter oraz doświadczenie.

Podczas ceremonii pogrzebowej nic nie zdarza się dwa razy – tu nie ma miejsca na pomyłki i czasu na poprawianie błędów. Nierzetelność, niechlujność, zła organizacja mogą jeszcze bardziej pogrążyć bliskich, którzy przybyli odprowadzić Zmarłego na miejsce spoczynku.

W firmie In Memento takie sytuacje miejsca nie mają. Zakład zatrudnia pracowników o wysokiej kulturze osobistej, którzy z szacunkiem i empatią wykonują powierzone im zadania oraz służą pomocą rodzinie Zmarłego na każdym etapie organizacji pochówku.

Możliwość współpracy z In Memento Jakubowski nie kończy się wraz z zakończeniem stypy czy odwiezieniem żałobników do domu – firma świadczy usługi kompleksowe również poza ceremonią pogrzebową. W ramach współpracy można zlecać transport zwłok na terenie kraju i za granicą, ekshumacje oraz budowę grobowców i stawianie pomników. Usługi kamieniarskie w firmie są na najwyższym poziomie przy zachowaniu konkurencyjnego, atrakcyjnego poziomu cen w porównaniu z innymi zakładami kamieniarskimi.

3 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Previous Post :