Organizacja pogrzebu w Kaliszu

usługi pogrzebowe

Organizacja pogrzebu w Kaliszu

Przygotowanie ostatniego pochówku przez członków rodziny zmarłego należy do rzadkości. Ilość formalności, emocji oraz kwestii organizacyjnych przewyższa możliwości większości z nas. Z tego względu organizację pogrzebu najczęściej powierzamy profesjonalnym zakładom pogrzebowym. Jakie usługi może świadczyć zakład pogrzebowy?

Usługi zakładu pogrzebowego

Należy podkreślić, iż ilość usług oferowanych przez poszczególne zakłady pogrzebowe może się znacząco różnić. Duża część zakładów rozszerza swoją podstawową ofertę związaną bezpośrednio z pochówkiem o różnego rodzaju dodatkowe usługi, aczkolwiek nie dotyczy to wszystkich zakładów. Niemniej jednak każdy dom pogrzebowy oferuje:

– transport zwłok na terenie kraju,
– organizację pochówku religijnego,
– organizację pochówku świeckiego,
– pomoc w wyborze trumny oraz dewocjonaliów.

Ponadto cześć z zakładów pogrzebowych oferuje różnego rodzaju dodatkowe usługi, do których najczęściej zaliczyć można:

– kremację zwłok,
– transport zwłok z zagranicy,
– przeprowadzenie ekshumacji,
– organizacja stypy.
– dodatkowe usługi cmentarne.

Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z dodatkowych usług cmentarnych w Kaliszu powinniśmy zainteresować się ofertą, jaką posiada cmentarz komunalny w Kaliszu oraz funkcjonujący na jego terenie zakład pogrzebowy.

W ramach usług możemy liczyć m.in. na regularne dbanie o stan techniczny grobowca lub nagrobku oraz różnego rodzaju prace konserwatorskie. Więcej informacji możemy odnaleźć na stronie pogrzebycmentarzkomunalny.pl.

Usługa kremacji

Należy również nadmienić, iż cmentarz komunalny w Kaliszu zajmuje się również organizacją cieszącej się rosnącą popularnością w Polsce kremacji. Rzeczą, którą powinien być świadom każdy katolik jest fakt, iż Kościół nie zabrania kremacji. Tak więc kremacja nie jest niezgodna z doktryną wiary katolickiej.

3 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.