Jakie usługi wchodzą w zakres działalności zakładu pogrzebowego?

Jakie usługi wchodzą w zakres działalności zakładu pogrzebowego?

Każda osoba, którą spotkała strata bliskiej osoby doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że staje się to przeważnie nieoczekiwanie i stawia przed trudnym wyzwaniem związanym z koniecznością zorganizowania pochówku. Pogrzeby są zbyt trudnymi okolicznościami, aby zrozpaczona rodzina po stracie bliskiego mogła sobie sama poradzić. Najlepiej w takiej sytuacji znaleźć profesjonalną pomoc, jaką oferuje polskiecentrumpogrzebowe.pl, które kompleksowo zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem ceremonii pochówku.

Jak należy rozpocząć przygotowania do pogrzebu bliskiej osoby?

Firma, która organizuje pogrzeby Rzeszów zajmuje się wszystkimi aspektami pochówku, jednak należy pamiętać o kroku, który rodzina w sytuacji zgonu osoby bliskiej musi wykonać samodzielnie. Jest to konieczność powiadomienia lekarza, który opiekował się zmarłym w celu uzyskania karty zgonu. Jeśli nie ma możliwości kontaktu z lekarzem, należy wezwać karetkę pogotowia. Ten krok jest w zasadzie jedynym, który rodzina musi wykonać samodzielnie. Potem pozostaje tylko zlecić całość organizacji ceremonii firmie wykonującej pogrzeby do dalszej realizacji.

Jeśli już zostało wybrane polskiecentrumpogrzebowe.pl lub inny zakład, a dobrowolność w podjęciu takiej decyzji jest pełna, należy skontaktować się w celu powierzenia ciała zmarłego i przewiezienia go do chłodni, gdzie rozpocznie się przygotowanie do pogrzebu. Kontakt z zakładem jest możliwy całodobowo, w każdy dzień tygodnia i o każdej porze. Podczas rozmowy telefonicznej można umówić się na wizytę przedstawiciela zakładu pogrzebowego, który przedstawi całą gamę możliwości, jakie są dostępne dla uświetnienia ceremonii oraz załatwienia wszelkich spraw formalnych.

Pierwszą z czynności, które są wymagane podczas zlecenia firmie realizującej pogrzeby rzeszów, jest podpisanie stosownych upoważnień potrzebnych do dalszych czynności i do kontaktu z Urzędem Stanu Cywilnego, gdzie zostanie wydany akt zgonu. Na jego podstawie uzyskuje się zasiłek pogrzebowy na pokrycie kosztów pochówku.

Jakie elementy pochówku uzgadniane są z firmą pogrzebową?

Rodzina zmarłego na spotkaniu z przedstawicielem zakładu pogrzebowego uzgadnia wszelkie szczegóły związane z ceremonią, które zgodnie z jej życzeniem będą wykonane. Przede wszystkim pierwszą decyzją, którą należy podjąć, jest rodzaj pogrzebu, tradycyjny, czy też z kremacją ciała. Poza tym wybiera się, w jakim obrządku osoba bliska zostanie pochowana, religijnym czy świeckim.

Pozostaje wyznaczenie daty pochówku, miejsce spoczynku oraz oprawa pogrzebu, aby miał on uroczysty charakter. Wybiera się wieńce, oprawę muzyczną, klepsydry i inne szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.