Śmierć bliskiej osoby – jak należy postępować?

organizacja pogrzebu

Śmierć bliskiej osoby – jak należy postępować?

Przygotowanie ceremonii ostatniego pożegnania wymaga sporej wiedzy. Osoby przeżywające żałobę, mogą nie mieć sił, aby samodzielnie zająć się organizacją stypy lub poszukiwaniem florysty. Ponadto kwestie formalne również mogą okazać się w tym trudnym czasie zbyt czasochłonne. Dlatego najważniejszą czynnością jest wybór kompetentnego zakładu pogrzebowego, przed tym jednak trzeba wykonać kilka ważnych czynności.

Wystawienie karty i aktu zgonu

Jeśli do śmierci doszło w domu, należy wezwać lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz ten stwierdza zgon oraz wystawia niezbędne dokumenty. Jeśli jednak nie możemy skontaktować się z lekarzem rodzinnym, należy wezwać pogotowie ratunkowe. Inaczej sytuacja wygląda w szpitalu, hospicjum lub domu seniora. W takiej sytuacji kartę zgonu wystawia lekarz dyżurujący. Po wystawieniu karty zgonu można wezwać wybrany zakład pogrzebowy, który przetransportuje Zmarłego do chłodni. Następnie należy udać się do USC, gdzie na podstawie karty zgonu zostanie wystawiony akt zgonu. Od tego momentu można rozpocząć organizację pogrzebu.

Wybór zakładu pogrzebowego

Wybór zakładu pogrzebowego jest bardzo istotny. Im bardziej profesjonalny zakład, tym więcej czynności zostanie ustalonych już na pierwszym spotkaniu. Pracownicy zakładu pogrzebowego Eden w Lublinie ustalają z Klientem wszystkie szczegóły już przy pierwszym spotkaniu. Pomagają również w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS i MSWiA, którego kwota wynosi 4 tysiące złotych.

Podsumowując, najważniejsze jest wezwanie lekarza, który wystawi kartę zgonu. Następnie należy poinformować zakład pogrzebowy, który przetransportuje ciało do chłodni. Po tej czynności należy jak najszybciej udać się do USC, gdzie zostanie wydany akt zgonu. Po uzyskaniu tego dokumentu można rozpocząć przygotowywanie ceremonii pogrzebowej w wybranym zakładzie pogrzebowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post navigation