Organizacja pogrzebu – o czym należy pamiętać?

organizacja pogrzebu

Organizacja pogrzebu – o czym należy pamiętać?

Pogrzeb to wydarzenie smutne i często wyciskające łzy nawet z najbardziej wytrzymałych psychicznie osób. Pomimo tego, każdy chce, aby na tym wydarzeniu wszystko poszło idealnie, odbyło się bez kompromitacji i w należytym porządku. Wymaga tego szacunek do zmarłego i godność jego ostatniej drogi. Wybierając zakład pogrzebowy warto więc kierować się kilkoma czynnikami, dzięki którym mamy pewność, że wszystko odbędzie się właściwie. Jakie to czynniki? Na to pytanie odpowie poniższy artykuł.

Wybierając zakład pogrzebowy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na podstawowe usługi. Ocenić trzeba czy ceny nie są zbyt wysokie w stosunku do cen u konkurencji oraz czy oferta zawiera wszelkie niezbędne usługi. Wymagamy przecież od zakładu by zapewniał zarówno przechowanie ciała w chłodni, przygotowanie ciała do pogrzebu, ułożenie w trumnie jak i transport na cmentarz. Warto też by pracownicy zakładu dopełnili też czynności złożenia ciała w grobie i przygotowania prowizorycznego nagrobka do czasu zainstalowania zamówionego przez nas pomnika. Należy więc dowiedzieć się, czy wszystkie z wymienionych usług dany zakład pogrzebowy oferuje. Ważną sprawą jest też sprawdzenie opinii na temat danego zakładu. Ludzie często wyrażają swoją opinię w Internecie i warto korzystać z ich doświadczeń, aby mieć pewność, iż wybieramy mądrze i dobrze.

Zadbaj o detale

Czy ubiory pracowników zakładu pogrzebowego, kolor trumny, samochód wiozący nieboszczyka na cmentarz mają znaczenie? Jak najbardziej tak! Na pogrzebie osoby szanowanej detale powinny układać się w jedną spójną całość. Ubiory pracowników powinny być więc w ciemnych klasycznych barwach i dobrze dobrane, aby osoby niosące trumnę dobrze i godnie się z nią prezentowały. Trumna powinna być klasyczna, najlepiej dębowa tak by kolor słoi nie był nazbyt ekstrawagancki i nie zaburzał powagi uroczystości. Ostatnia rzecz jaką jest samochód wiozący trumnę również powinien być dobrej marki. Wymaga tego godność ostatniej drogi.

2 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *