O jakich szczegółach należy pamiętać przed pogrzebem?

róża na grobie

O jakich szczegółach należy pamiętać przed pogrzebem?

Organizacja pogrzebu wiąże się z szeregiem formalności oraz decyzji. Na szczęście rodzina pogrążona w żałobie dziś nie musi już sama się z tym zmagać, ponieważ powszechne stało się korzystanie z firm świadczących usługi pogrzebowe. O jakich detalach związanych z pochówkiem te firmy pomogą pamiętać i zdecydować?

W czym może pomóc dobry zakład pogrzebowy?

W każdym większym mieście, takim jak Katowice jest sporo zakładów pogrzebowych, więc warto wybrać ten, który ma najszerszą ofertę oraz do którego po śmierci bliskiej osoby można się zgłosić całodobowo. Po zabraniu ciała do chłodni, kiedy rodzina rano zjawi się w firmie pogrzebowej, będzie trzeba podjąć szereg decyzji. Jedna z nich dotyczy formy ceremonii oraz tego, czy ciało zostanie skremowane czy nie. Obecnie coraz popularniejsze są pogrzeby świeckie, ale dobry zakład pogrzebowy pomoże zorganizować pogrzeb w każdym obrządku. Jeżeli z jakichś względów trzeba będzie poczekać kilka dni z kremacją czy pochowaniem, na przykład ze względu na to, że z całego świata zjeżdża się rodzina, która chciałaby pożegnać się ze swoim bliskim, ciało zostanie tak przygotowane, by mogło dotrwać do tego czasu w idealnym stanie.

Kolejne ważne decyzje to wybór urny lub trumny. Tutaj wchodzą w grę kwestie wizualne, ale także finansowe, ponieważ rozpiętość cen trumien może być znaczna. Pracownik zakładu pogrzebowego pomoże dokonać takiego wyboru. Trzeba też ustalić termin i godzinę pogrzebu oraz to, gdzie ciało zostanie pochowane.

Nie tylko pogrzeb

Inne, ale nie mniej istotne kwestie to wybór kwiatów, zdjęcia, które będzie stało na katafalku lub ubrania dla osoby zmarłej. Jeżeli jej bliscy sobie tego życzą, mogą przywieźć samodzielnie wybrane stroje, ale firmy świadczące usługi pogrzebowe dla wygody rodziny mają także różne rodzaje strojów do wyboru. Można je więc także zakupić na miejscu. Taka pomoc obejmująca naprawdę wiele dziedzin pomaga pogrążonej w smutku rodzinie, tym bardziej, że w czasie przed pogrzebem można po prostu zapomnieć o wielu rzeczach, o czym przypomni zakład pogrzebowy.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation