E-Nekrolog czy tradycyjny nekrolog? Jakie rozwiązanie lepsze?

wirtualny nekrolog

E-Nekrolog czy tradycyjny nekrolog? Jakie rozwiązanie lepsze?

Śmierć bliskiej osoby jest niezwykle przykrym wydarzeniem dla całej rodziny. Ciężko jest poinformować inne osoby o śmierci członka danej społeczności.

Czym jest nekrolog?

Nekrologi oraz klepsydry są wykorzystywane do informowania. Różnią się od siebie, ale w rzeczywistości ich celem jest przekazanie tego samego. Rozwój technologiczny sprawił, że dostępny jest także e-nekrolog, czyli nekrolog internetowy. Nekrolog może być długim artykułem lub krótką informacją o śmierci człowieka. Warto zwrócić uwagę na fakt, że taka informacja jest z reguły natychmiast podawana do publicznej informacji. Dawniej nekrologi umieszczane były tylko w gazecie, ale obecnie rozwój Internetu sprawił, że są one też dostępne na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. W nekrologu powinny się znaleźć szczegółowe informacje o godzinie rozpoczęcia uroczystości, miejscu pogrzebu, a także podstawowe dane osoby zmarłej. Czasami dodawana jest jeszcze notatka o okolicznościach śmierci. Z kolei klepsydra jest ogłoszeniem wydrukowanym na kartce papieru. Zadaniem klepsydry jest powiadomienie bliskich zmarłego o śmierci oraz przekazanie informacji na temat ceremonii pogrzebowej.

Zalety nekrologu

Klepsydry powinno rozwieszać się w miejscach publicznych, żeby znajomi oraz bliscy zmarłego mogli taką informację zobaczyć i udać się w odpowiednim czasie na uroczystość. Z reguły są to wyznaczone do tego specjalne tablice przy kościołach, słupy w pobliżu miejsca zamieszkania oraz tablice informacyjne. Mimo postępu technologicznego i rozwoju e-nekrologów, tradycyjne nekrologi oraz klepsydry cały czas cieszą się dużo większym zainteresowaniem. To właśnie one są najczęstszą formą zawiadomienia o śmierci danej osoby. Informacje o pogrzebie bliskiej osoby są jednak coraz częściej publikowane także w internecie. Może to wynikać z tego, że w tych trudnych chwilach chcemy się podzielić z innymi swoim bólem i kryzysem. W ten sposób można otrzymać wsparcie od innych osób, dlatego taka publikacja wydaje się być bardzo kusząca.

O nekrologach i ich zastosowaniu można przeczytać więcej w poradniku serwisu Mementis: https://mementis.com.pl/porady/klepsydry-nekrologi/

Zastosowanie e-nekrologu

E-nekrologi oraz e-klepsydry są stosunkowo nowe, jednak już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem. Nekrolog może być zamówiony w formie wirtualnej, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb i wymagań. Taki nekrolog jest gotowy do udostępnienia w mediach społecznościowych lub na stronie internetowej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że e-nekrolog może być też wysłany za pośrednictwem wiadomości sms lub e-mail. Należy pamiętać, że internetowe nekrologi mają dostęp do takich samych informacji jak nekrologi klasyczne. Warto powtórzyć, że są to podstawowe dane osoby zmarłej, godzina i miejsce ostatniego pożegnania, a także wiek. Dodatkowo może się jeszcze w takim nekrologu znaleźć zdjęcie osoby zmarłej oraz kondolencje. Można również zamieścić sentencję, która jest wyjątkowo ważna dla rodziny i bliskich osób zmarłego. Niezwykle ciekawie prezentują się także e-nekrologi z mapą, która ułatwia dotarcie do miejsca pochówku. Może to bardzo pomóc osobom, które zamierzają wziąć udział w ceremonii pogrzebowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation