Krematoria w Warszawie – na czym polega kremacja?

kremacje warszawa

Krematoria w Warszawie – na czym polega kremacja?

Polacy coraz częściej decydują się na skremowanie szczątków swoich bliskich. Wiele osób życzy sobie już za życia odpowiedniego sposobu pochowania lub decyduje o tym rodzina. Niektórzy uważają, że to przyszłość usług pogrzebowych, ponieważ wkrótce zabraknie miejsc na cmentarzach, natomiast urny spoczywają w kolumbarium, w którym można pomieścić ich kilkadziesiąt. Przeciwnicy tego rodzaju pochówku często odwołują się do stosunku kościoła katolickiego – choć obecnie funkcjonuje zezwolenie na kremację, wcześniej księża negowali ten zwyczaj. Warto wspomnieć, że wszystko odbywa się z należytym szacunkiem do zmarłego i jego rodziny, a także zgodnie z ich życzeniem. Obecnie każde większe miasto posiada krematorium, często są one lokalizowane przy cmentarzach, a także w zakładach pogrzebowych.

Jak wygląda proces kremacji?

Kremacja odbywa się w dwóch etapach – pierwszy to ostatnie pożegnanie odbywające się w komfortowym pomieszczeniu. Drugim etapem jest już sama kremacja, która odbywa się w specjalnym piecu. Niektóre firmy pogrzebowe umożliwiają rodzinie częściowe uczestniczenie poprzez oglądanie wprowadzania trumny do pieca. Ciało przygotowywane jest jak do zwykłego pogrzebu – zostaje umyte, ubrane i przełożone do trumny. Nie powinno być tam jednak żadnych elementów metalowych, które nie ulegną spaleniu. Następnie szczątki przekładane są do urny wybranej przez rodzinę i odpowiednio zabezpieczone zostają trwale opisane. Następnie można je pochować na cmentarzu. Ceny urn są mocno zróżnicowane w zależności od materiału, z którego są wykonane, zazwyczaj jednak koszty pogrzebu są niższe niż tradycyjnego.

Kremacja w Warszawie

Warszawa posiada kilka krematoriów, które umożliwiają rodzinie pożegnanie się ze zmarłym, a także pomoc we wszelkich formalnościach. Zakład pogrzebowy potrzebuje akt zgonu i podpisaną zgodę na przeprowadzenie kremacji. Cena pogrzebu zawiera już wszystkie opłaty, takie jak odbiór i przewóz ciała, przygotowanie go oraz koszt specjalnej trumny, która spalana jest razem w ciałem. Profesjonalne zakłady w Warszawie zawsze podchodzą ze zrozumieniem i szacunkiem do rodziny zmarłego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.