Piękno, które zadziwia: pogrzeby w Warszawie

Zakład pogrzebowy CERBER Warszawa

Piękno, które zadziwia: pogrzeby w Warszawie

Warszawa od zawsze niemal – a przynajmniej od czasu, kiedy jest stolicą Polski – stanowi swoisty wzór w wielu dziedzinach. Dotyczy to mody, zachowań społecznych, przepisów na życie, spędzania wolnego czasu…- wymieniać można długo. W tej wyliczance nie sposób również pominąć pogrzebu, jak w Warszawie. Co należy przez to rozumieć? Eleganccy pracownicy, luksusowe karawany, piękne akcesoria pogrzebowe i wiele innych czynników, które sprawiają, że pogrzeb przestaje być jedynie uroczystością – choć ważną, ale mocno formalną – a staje się prawdziwie ostatnim pożegnaniem godnym VIP-a.

Wśród zakładów pogrzebowych, działających w Warszawie, są i takie, które można nazwać wyróżniającymi się w swojej służbie osobom zmarłym i ich rodzinom. Należy do nich Zakład Pogrzebowy Cerber, który w województwie mazowieckim obecny jest – oprócz Warszawy – jeszcze w kilku miastach. Wszędzie uznaje się go za synonim perfekcyjnej dbałości o formę i przebieg uroczystości pogrzebowych.

Cerber stoi na straży najlepszych polskich tradycji funeralnych, gdzie zarówno człowiek Zmarły, jak i jego Bliscy są w centrum uwagi. Transparentność w każdym działaniu, przejrzystość w przedstawianiu cen i konsekwencja w ich stosowaniu w ciągu całego procesu organizacji pogrzebu, troska o najmniejsze szczegóły – to tylko niektóre cechy charakterystyczne realizacji misji i wizji Cerbera, jaką jest służenie wszystkim osobom pogrążonym w żałobie.

Ważnym elementem identyfikacji wizualnej tego zakładu pogrzebowego są karawany. Te najbardziej reprezentacyjne pochodzą od jednego z czołowych światowych producentów karawanów – włoskiej firmy Pilato – i stanowią dumę zakładu. Można powiedzieć, że są jego wizytówką, bo gdy pojawiają się na ulicach Warszawy nie ma chyba nikogo, kto by nie spojrzał na nie z podziwem. Choć budzą – całkiem uzasadnione – skojarzenia z najbardziej luksusowymi produktami motoryzacji, jednak ich użycie podczas ceremonii żałobnych nie jest związane z dodatkowymi kosztami. Firma Cerber z Warszawy bowiem nie ma zwyczaju dzielenia oprawy pogrzebów według takich kryteriów, jak całościowa kwota uiszczona za całość uroczystości. Tak, jak wobec śmierci wszyscy są równi – tak też wszystkim należy się równa dbałość o to, aby ostatnia droga była jak najbardziej godna i piękna.

To tylko kilka kwestii, ale wystarczy, aby móc stwierdzić, że Zakład Pogrzebowy Cerber to firma, która traktuje swoją pracę jako powołanie. Tylko w ten sposób można nie tylko czynić wiele dobra, ale także stawać się wzorem dla innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *